صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید نمايندگان بنياد بركت و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان از مجتمع های آبرسانی چاله گنبد و ونارچ

بازدید نمايندگان بنياد بركت و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان از مجتمع های آبرسانی چاله گنبد و ونارچ

نمایندگان بنیاد برکت و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم در بازدید از پروژه های مجتمع های آب رسانی روستایی ونارچ و چاله گنبد، از نزدیک در جریان روند و پیشرفت پروژه ها قرار گرفتند.

نماينده شركت آب وفاضلاب روستايي استان  در این بازدید ضمن تشریح مراحل اجرایی این طرح ها گفت: سالیان سال است مردم روستاهای ونارچ، چاله گنبد و علی آباد نیزار به علت خشکسالی و افول شدید سفره های زیر زمینی از نعمت آب کافی برخوردارنیستند و در تلاش هستیم تا با اجرای مجتمع های آبرسانی، این مشکل را هرچه سریع تر مرتفع سازیم.

آقاي رحماني نماينده سازمان مديريت وبرنامه ريزي استان  با اشاره به اینکه روستای ونارچ ازسال 1376 تحت پوشش شرکت آبفارقرارگرفته و 437 مشترک دارد، تصریح کرد: با بهره برداری از پروژه آبرسانی این روستا که بخشی از مجتمع آبرسانی 80روستا    می باشد مشترکین  آن از آب شرب سالم، بهداشتی و پایداری برخوردار شدند.

این مقام مسئول در خصوص پروژه مجتمع آبرسانی چاله گنبد نیزگفت: جمعیت ابتدایی طرح یک هزار و 634 نفر بوده و جمعیت انتهایی آن 3 هزار و 564 نفر پیش بینی شده است.

وی با این توضیح که پروژه مذکور ظرفیت انتقال 12 لیتر بر ثانیه آب را دارا می باشد، تصریح کرد: در این پروژه 2200 متر مربع ساختمان و محوطه سازی، 3 ایستگاه پمپاژ و نیز  14 هزار و 300 متر لوله گذاری با پیشرفت فیزیکی 70 درصد در حال انجام می باشد.

نماينده بنياد بركت ضمن اعلام رضايت  از روند اجراي كار اظهار اميدواري كرد در اسرع وقت نسبت به تامين نقدينگي اقدام وانشاءالله پروژه مجتمع آبرساني چاله گنبد وعلي آباد نيزارتاپايان تيرماه سالجاري به بهره برداري ميرسد .

اعتبار اين پروژه ها به مبلغ 70ميليارد ريال توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (بنیاد برکت) تأمین شده است.


٠٨:٤٧ - پنج شنبه ٢٠ خرداد ١٣٩٥    /    شماره : ٢٤٢    /    تعداد نمایش : ٢٨٩


سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم